Czy stolica Holandii jest bezpieczna?
17 kwi 2014

Czy stolica Holandii jest bezpieczna?

W ciągu ostatniego roku stolica kraju wiatraków była miejscem w którym wzrosła liczba włamań, napadów oraz kradzieży kieszonkowych. Również zanotowano wzrost występowania zabronionych narkotyków. Holendrzy od wielu lat prowadzą politykę, która zezwala na posiadanie i zażywanie małych ilości narkotyków lekkich (soft drugs), w skład których wchodzą marihuana i haszysz. Prostytucja, która również jest legalna przyciąga towarzystwo niepowołanych osób. Dlatego lepiej unikać ciemnych i nieznanych zakątków nocą, szczególnie dzielnicy „czerwonych latarni” (Red Light District).

Miasto odwiedzane jest przez bardzo dużą ilość turystów. Z tego powodu, to atrakcyjne miejsce jest fantastycznym łupem dla złodziei i kieszonkowców ze względu na rozkojarzenie i nieuwagę obywateli innych państw.
Holandia i jego największe miasto utożsamiane są również z rowerami. Nie da się nie zauważyć, że jest to europejska stolica cyklistów. Rowerzyści mają tu większe przywileje od kierowców samochodów, dlatego należy zachować szczególną ostrożność i dostosować się do panujących praw na drogach Amsterdamu.
W ciągu roku dochodzi do wielu wypadków i potrąceń z udziałem tramwajów, gdyż ich popularność jest również wysoka.
Stolica ta charakteryzuje się liczną grupą społeczności o odmiennej narodowości i zróżnicowaniu kulturowym. Jednak mimo to występuje wysoki poziom tolerancji. W tym miejscu życie się toczy na pełnych obrotach przez całą dobę. Ludzie są mili, otwarci i bardzo pomocni. Nie ma problemu z barierą językową, gdyż język angielski jest bardzo dobrze znany, nawet przez Holendrów starszej daty.

Nie tylko z tych powodów Amsterdam jest tak licznie odwiedzany przez turystów. To piękna metropolia, która jest bogata w wiele bogatych miejsc, uliczek i zakątków. Posiada ogromną liczbę mostów oraz kanałów, którymi przemykają tramwaje wodne. Również w tym mieście można zaobserwować jedyne w swoim rodzaju domy usytuowane na stałe na wodzie. Jednak wiele badań pokazuje, że Amsterdam z racji swojej otwartości, kusi do wielu nierozsądnych zachowań.
comments powered by Disqus