Zapiski na marginesie notatnika: Pomaranczowi
2 lip 2012

Zapiski na marginesie notatnika: Pomaranczowi

Obywatelu ..., niestety, bedziemy znowu musieli zacisnac pasa, twierdza prawie wszystkie partie polityczne: http://tnij.org/q9uk I jest to wina unii, ktora bezsensownie sponsorujemy od lat, sugeruja niesmialo nasi, nagle antyeuropejscy politycy.

Czytaj więcej
Dyskusja na temat sytuacji mieszkaniowej Polaków
9 lip 2012

Dyskusja na temat sytuacji mieszkaniowej Polaków

Gmina Zundert obawia się bardzo dużej grupy imigrantów zarobkowych, którzy w najbliższej przyszłości mieli by mieszkać w gminie. Osiemnaście gmin Zachodniej Brabancji uznaje problem pomocy Polakom i innym imigrantom w zakwaterowaniu jako problem całego regionu. Ale nie są już tak chętne do wchłonięcia pracowników wewnątrz własnych gmin. Takiego zdania jest Johan de Beer, radny gminy Zundert.

Czytaj więcej
Gmina Mol wita polski konsulat.
10 lip 2012

Gmina Mol wita polski konsulat.

Radni gminy Mol ( Belgia, Flandria ( prowincja Antwerpia ) są bardzo zadowoleni z otwarcia polskiego konsulatu w ich mieście. Konsulat powinien wzmocnić stosunki między Belgią a Holandią. Ponadto mieszkańcy prowincji Antwerpia i Limurgia otrzymają tam niezbędne wsparcie administracyjne. Staf Drooghmans, który od dwudziestu lat utrzymuje kontakty gospodarcze z Polską został honorowym konsulem. Wg konsula gmina Mol jest idealnym miejscem na polski konsulat. Reprezentuje ona zarówno prowincje Antwerpię jak i Limburgię oraz leży mniej więcej w samym środku obu tych regionów.

Czytaj więcej