Jak obchodzone są Święta Wielkanocne na terenie Niderlandii?
14 kwi 2014

Jak obchodzone są Święta Wielkanocne na terenie Niderlandii?

Świąteczny weekend rozpoczyna się od zakupów, w których nie może zabraknąć czekoladowych i marcepanowych jajek, a także chleba z pełną ilością rodzynek oraz migdałowego nadzienia. Do tego na stole pojawiają się oprócz słodkości w kształcie kurczaków, zajączków i jajek również różnego rodzaju sery, wędliny oraz pasztety.

W pierwszy dzień świąt czyli w niedzielę, wielu Holendrów wybiera się na lunch do restauracji, które oferują wielkanocne menu. W domach występuje tradycja po rodzinnym śniadaniu, która polega na polowaniu dzieci na czekoladowe jajka, które wcześniej zostały ukryte w domach, parkach i ogrodach.
Poniedziałek to również dzień relaksu, gdzie wszystkie miejsca rekreacji są wykorzystywane do aktywnego spędzania czasu. Parki, plaże i okoliczne lasy tętnią życiem, dzięki organizacji pikników z najbliższymi.
Holendrzy coraz częściej wracają do wysyłania sobie kartek z życzeniami świątecznymi. Tradycja ta została zaniechana w połowie XX wieku. Obywatele Niderlandów wręczają sobie również drobne prezenty. Najczęściej są to świeże bukiety kwiatów lub wielkanocne słodkości.

Wielkanoc w Holandii znacznie różni się od polskich świąt, jednak mimo tego również mogą tworzyć magiczną atmosferę

Dużo uśmiechu i radości
Życzy wam w te Święta Wielkanocne
Zespół Znajdz-Prace.Nl
comments powered by Disqus