Najbardziej poszukiwane zawody w Niemczech w 2021 r.
18 sie 2021

Najbardziej poszukiwane zawody w Niemczech w 2021 r.

Polscy fachowcy ze względu na swoje doświadczenie i wiedzę w zawodzie są bardzo cenieni i chętnie zatrudniani przez niemieckich pracodawców. Badania przeprowadzone przez Niemiecki Instytut Gospodarki wykazały, że jest duże zapotrzebowanie na polskich, wykwalifikowanych pracowników. Zatrudnienie znajdą również osoby, które nie posiadają specjalistycznych umiejętności.

TOP 10 najbardziej poszukiwanych zawodów

Według badań przeprowadzonych przez agencję pracy Randstad z początku roku 2021, najbardziej poszukiwanymi zawodami w Niemczech są:

1. monter i elektryk

2. pracownik fizyczny

3. kierowca

4. hydraulik

5. malarz

6. spawacz

7. cieśla

8. stolarz

9. dekarz

10. magazynier

Ile można zarobić?

Wynagrodzenie w Niemczech jest zdecydowanie wyższe od tego w Polsce. Osoba wykwalifikowana pracująca w zawodzie montera, elektryka, hydraulika lub dekarza może liczyć na stawkę godzinową od 12,40 do 16 € brutto. Niewiele mniej zarobią pracownicy fizyczni czy malarze – od 10 do 14 € brutto/h. Na najniższą stawkę - od 9,50 € brutto/h - muszą przygotować się osoby, które nie posiadają specjalistycznych umiejętności, np.: magazynierzy.

Stawki godzinowe mogą się różnić w zależności od lokalizacji czy doświadczenia.

Jak znaleźć pracę?

Będąc osobą wykwalifikowaną w swoim zawodzie łatwiej jest znaleźć dobrze płatną i legalną pracę. Jeśli znasz język niemiecki w stopniu komunikatywnym to przeglądnij najpopularniejsze strony internetowe z ofertami pracy w Niemczech:

· www.berufsstart.de,

· www.stellenanzeigen.de,

· www.jobware.de,

· www.arbeit-online.de.

· www.karriere.com

Inaczej sprawa wygląda jeśli osoba poszukująca pracy nie zna języka niemieckiego. Tutaj należy przejrzeć propozycje zatrudnienia za pomocą agencji pracy. Jest tam sporo ofert dla osób, które nie posiadają żadnych specjalistycznych umiejętności.

Wynagrodzenie w Niemczech jest zdecydowanie wyższe niż w Polsce. Wykwalifikowani monterzy, kierowcy, ślusarze czy spawacze mogą zarobić w skali roku nawet 35 000 €. Ta kwota jest nieosiągalna dla tych branż w Polsce.

comments powered by Disqus